Atrakcje


Zakopane oraz okoliczne miejscowości to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów Polski. Bliska obecność przepięknych gór – Tatr, oraz bogata oferta innych atrakcji turystycznych sprawiają, że z roku na rok liczba osób przyjeżdżających do Zakopanego wzrasta.

Urlop spędzony w Zakopanem nie będzie czasem straconym zarówno dla osób szukających bardziej aktywnych form rozrywki, jak i tych pragnących się po prostu zrelaksować czy poznać bogactwo podhalańskiej kultury. Krótkie opisy najważniejszych atrakcji czekających na turystów odwiedzających Tatry oraz Zakopane znaleźć można poniżej. Po więcej szczegółów zapraszamy na konkretne podstrony.

  • Narty. Turyści przyjeżdżający do Zakopanego zimową porą mają do dyspozycji wiele profesjonalnie przygotowanych oraz dobrze zabezpieczonych stoków narciarskich. Trasy oraz wyciągi umiejscowione pod Wielką Krokwią, na Kasprowym Wierchu, na Polanie Szymoszkowa czy w miejscowościach znajdujących się obok zakopanego cieszą się wśród amatorów białego szaleństwa olbrzymią popularnością.
  • Termy i kąpieliska. Górskie termy, baseny czy kąpieliska wypełnione wysoko-zmineralizowaną wodą to miejsca w których można się doskonale zrelaksować. Do najpopularniejszych z nich należą zakopiański aquapark, termy w Chochołowie, Szaflarach i Bukowinie Tatrzańskiej czy Kąpielisko na Polanie Szymoszkowej.
  • Szlaki turystyczne. Wprost z Zakopanego wybrać się można na takie popularne szlaki turystyczne jak te prowadzące na Giewont, Kasprowy Wierch, Gubałówkę, nad Morskie Oko czy do licznych górskich dolin.
  • Trasy rowerowe. Górskie trasy rowerowe prowadzące przez Zakopane oraz jego okolice stanowić mogą prawdziwe wyzwanie dla kolarzy – zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych.
  • Muzea i galerie. Bogactwo podhalańskiej kultury prezentują wystawy dostępne w zakopiańskich muzeach oraz galeriach, takich jak chociażby Muzeum Tatrzańskie, Chata Sabały, Galeria Władysława Hasiora czy Miejska Galerii Sztuki.
  • Restauracje. Smak tradycyjnych, podhalańskich dań poznać można odwiedzając polecane oraz cenione lokale gastronomiczne.