cross out
+48 606 8888 22 napisz Facebook
<span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span> <span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span>
  Przyjazd
  Wyjazd
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Wybierz
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu

Gdzie w góry z dzieckiem w wózku?

Kochacie góry i jesteście od nich uzależnieni. Widoki, powietrze, wysiłek fizyczny i satysfakcja z pokonanej trasy sprawiają, że czujecie, że żyjecie. Kiedy rodzi się dziecko, przez moment obawiacie się, że będziecie musieli na jakiś czas zrezygnować ze swojego hobby. Odłożyć je na półkę w oczekiwaniu, aż Wasza pociecha podrośnie na tyle, że będzie mogła na własnych nogach wydeptywać z Wami górskie ścieżki. Ale szybko dociera do Was cudowna prawda, że nie musicie rezygnować z górskich wycieczek z uwagi na małe dziecko. Nawet jeśli nie chcecie zabierać w trasę malucha w nosidle, bo wymaga to większej kondycji, to są miejsca, gdzie możecie wybrać się w góry z dzieckiem w wózku.
 

W góry z wózkiem

 

Wiecie już, że wiek waszego malucha nie jest przeszkodą, aby wybrać się w góry. Możecie pielęgnować swoją pasję, a przy okazji zaszczepić w swoim dziecku miłość do aktywnego wypoczynku i piękna przyrody. Pakujecie auto pod sam dach. Inaczej się nie da, skoro to wyjazd rodzinny z dzieckiem. Jedziecie do apartamentu rodzinnego w Zakopanem lub Kościelisku. Komfortowy nocleg bez problemów znaleźliście na stronie: zakopaneapartamentylux.pl.
 

gdzie w góry z dzieckiem w wózku?

Gdzie jechać z dzieckiem w wózku – planowanie

 

Przyjechaliście na miejsce, rozpakowaliście i zastanawiacie się, jak zaplanować wypoczynek. Górskie wyprawy trzeba planować – to nie ulega wątpliwości. Jednak kwestię „gdzie udać się w góry z wózkiem” trzeba przemyśleć wyjątkowo szczegółowo.
 

Gdzie w góry wózkiem – wybór szlaku

 

Nawet szlak określany mianem łatwego niekoniecznie będzie przejezdny dla wózka. Upewnijcie się, że na trasie nie spotkacie zbyt wąskich ścieżek, stromych podejść czy skalnych przeszkód. Wybierzcie szlaki, które mają nawierzchnię asfaltową lub ubitą.
 

Model wózka

 

Wózki dziecięce, które doskonale sprawdzą się w mieście, podczas przemierzania górskich tras mogą okazać się zmorą. Planując wyprawę w góry z wózkiem, postawcie na model terenowy. Odpowiedni rozmiar kół oraz amortyzacja zapewniają zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo. Na wszelki wypadek weźcie też ze sobą nosidło lub chustę. Nawet najlepsze modele wózków czasami się psują. Warto mieć ze sobą zamiennik, który pozwoli Wam bezpiecznie dokończyć trasę, zanim kupicie nowy model.
 

podróż w góry z dzieckiem w wózku

Kondycja

 

Korzystanie z wózka na gładkich i płaskich powierzchniach zwykle nie nastręcza trudności, a nawet jest sporym ułatwieniem, kiedy musimy donieść do domu spore zakupy. W górach to się zmienia. Pchanie wózka pod górę jest sporym wysiłkiem fizycznym. Do ciężaru wózka dodajemy jeszcze ciężar naszego dziecka. Aby sprostać temu wyzwaniu, z pewnością musimy przygotować się do tego kondycyjnie.
 

Gdzie z dzieckiem w góry z wózkiem?

 

Przygotowaliśmy się dobrze do wyprawy. Zadbaliśmy o sprzęt i kondycję. Odpowiednio spakowaliśmy plecak i sprawdziliśmy prognozę pogody. Pora ruszać na szlak. Gdzie konkretnie jechać w góry z dzieckiem w wózku?
 

Gdzie wybrać się z dzieckiem w wózku?

Gdzie jechać w góry z dzieckiem – Tatry

 

Z dzieckiem w wózku możemy wybrać się nawet w najwyższe polskie góry. W Tatrach jest kilka malowniczych tras, które możemy pokonać z pociechą w czterokołowcu. Polecamy wybrać się:

  • szlakiem nad Morskie Oko z Palenicy Białczańskiej. Więcej na temat rasy przeczytacie na naszym blogu;
  • trasą do Doliny Kościeliskiej;
  • odwiedzić Dolinę Chochołowską;
  • wjechać kolejką na Gubałówkę i podążyć drogą asfaltową na Butorowy Wierch.

 

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami!

2019 © Copyright Roomserwis

Bezpieczny nocleg Covid free zone