cross out
+48 606 8888 22 napisz Facebook
<span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span> <span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span>
  Przyjazd
  Wyjazd
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Wybierz
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu

Kolej linowa w Zakopanem – ile kosztuje?

Zastanawiasz się, jak zwiedzać wyższe partie tatrzańskich szczytów? Na które z nich można bez problemu wejść pieszo, a kiedy warto skorzystać z kolejki? Podpowiadamy, ile kosztuje wjazd na Kasprowy Wierch i gdzie jeszcze dotrzesz za pomocą zakopiańskiej kolejki linowej.
 

Wszystkie szczyty do zdobycia – jak się dostać w trudno dostępne miejsca?

 

Zakopane jest nie tylko miastem turystycznym, ale także znakomitą bazą wypadową dla wszystkich tych, którzy kochają górskie wędrówki. Poszukując noclegu w Zakopanem, warto przy okazji przyjrzeć się temu, jak wygląda kwestia wjazdu kolejką na konkretne szczyty.

W Zakopanem znajduje się kilka kolejek linowych:

 • kolej linowa Kasprowy Wierch – kolej krzesełkowa Wielka Krokiew znajduje się w Zakopanem, w pobliżu słynnej skoczni narciarskiej Wielka Krokiew. Skocznia jest jednym z najważniejszych obiektów narciarskich w Polsce,
 • kolej linowo-terenowa Gubałówka – ta kolejka linowo-terenowa prowadzi z Doliny Gubałowskiej na szczyt Gubałówki,
 • kolej krzesełkowa Butorowy Wierch – to całoroczna kolej krzesełkowa prowadząca z Kościeliska pod szczyt Butorowego Wierchu w Paśmie Gubałowskim,
 • kolej krzesełkowa Szymoszkowa – czteroosobowa kolej krzesełkowa z możliwością transportu rowerów położona w Zakopanem, na południowym zboczu Gubałówki,
 • kolej krzesełkowa Harenda – czteroosobowa kolej krzesełkowa z możliwością darmowego transportu rowerów znajduje się w Zakopanem, na południowych zboczach Rafaczańskiej Grapy,
 • kolej krzesełkowa Wielka Krokiew – całoroczna dwuodcinkowa kolej krzesełkowa z krzesełkami dwuosobowymi znajduje się w Zakopanem, gdzie działa w ramach skoczni narciarskiej Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza.

Najpopularniejszą kolejką linową jest ta prowadząca na Kasprowy Wierch. Najwyższy szczyt w okolicy przyciąga każdego roku tysiące turystów – zarówno latem, jak i zimą. Nie wszyscy jednak porywają się na zdobywanie go o własnych siłach. Kolejka stanowi znakomite wsparcie w dotarciu na samą górę dla tych osób, które nie czują się na siłach, by wspiąć się tam na własnych nogach.
 

Ceny biletów – sprawdź, ile kosztuje bilet na Kasprowy Wierch 

 

Wielu turystów, którzy chcą skorzystać z możliwości przejechania się kolejką, zastanawia się, ile kosztuje bilet na Kasprowy Wierch. Te informacje warto jednak sprawdzać na bieżąco. Ceny biletów mogą ulegać zmianom wraz z rozpoczęciem nowego sezonu. Jak obecnie kształtują się koszty przejazdu?

Bilety Kasprowy Wierch – cennik 2023:

 • Sezon wysoki – wjazd na górę lub zjazd na dół: bilet normalny kosztuje 109 zł,
 • sezon wysoki – wjazd na górę lub zjazd na dół: bilet ulgowy kosztuje 89 zł,
 • sezon niski – wjazd na górę lub zjazd na dół: bilet normalny kosztuje 79 zł,
 • sezon niski – wjazd na górę lub zjazd na dół: bilet ulgowy kosztuje 65 zł,
 • cena przewozu dodatkowego bagażu regulaminowego to 10 zł.

Dla dzieci poniżej czwartego roku życia nie musisz kupować biletu. Wstęp na kolejkę jest w ich przypadku darmowy.
Kolejka linowa w Zakopanem

 

Różnice w cenach – zwróć uwagę na to, w jakim sezonie kupujesz bilety 

 

To, ile kosztuje kolejka na Kasprowy, jest uzależnione również od pory roku i miesiąca. Wyższe ceny są proponowane w tzw. sezonie wysokim, co nikogo nie dziwi. Im większe jest zainteresowanie, tym wyższa staje się cena usługi. Tzw. niski sezon wiąże się z kolei z niższymi cenami przejazdu kolejką. To jeden z argumentów przemawiających za tym, aby Tatry odwiedzać w miesiącach, gdy większość turystów wraca do domu. Liczba osób chętnych na wjazd będzie mniejsza, a koszt przejażdżki – dużo niższy.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje bilet na Kasprowy i nie masz pewności, czy ceny nie uległy zmianom, skorzystaj z infolinii prowadzonej przez zarząd kolejki.
 

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch – atrakcja, z której warto skorzystać 

 

Kolejka prowadząca na Kasprowy Wierch jest jedyną wysokogórską kolejką w Polsce. Ma trzy stacje: pierwsza z nich znajduje się w zakopiańskich Kuźnicach, druga w Myślenickich Turniach, a trzecia na szczycie góry. Kolej linowa to nie tylko środek transportu, ale także wyjątkowa atrakcja dla mnóstwa turystów. Jeśli wybierasz się na wakacje w Zakopanem wraz z całą rodziną lub przyjaciółmi, rozważcie skorzystanie z tej wyjątkowej kolejki.

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami!

2019 © Copyright Roomserwis

Bezpieczny nocleg Covid free zone