cross out
+48 606 8888 22 napisz Facebook
<span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span> <span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span>
  Przyjazd
  Wyjazd
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Wybierz
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu

Majówka w Zakopanem 2023

Początek maja to czas, kiedy dni stają się coraz cieplejsze, wiosna jest w pełnym rozkwicie, a my zastanawiamy się, jak najpełniej wykorzystać słoneczną pogodę. Weekend majowy jest doskonałą okazją do dłuższego odpoczynku w górskich pejzażach. Soczysta zieleń okolic Zakopanego i samo miasto jest niezwykle atrakcyjną propozycją na majowy wypoczynek.
 

Majówka w Zakopanem 2023

 

Zakopane to miejsce, gdzie każda pora roku przynosi ciekawe pomysły na spędzenie czasu. Majówka w Zakopanem to wspaniała okazja na aktywność na świeżym powietrzu. Spragnieni kontaktu z naturą podczas spacerów i wycieczek, będziemy mogli obserwować przepiękną panoramę Tatr.

Zakopane jest wspaniałą bazą wypadową dla tych, którzy chcą eksplorować okoliczne atrakcje. Bogata oferta noclegowa znakomicie sprosta oczekiwaniom gości tatrzańskiego kurortu. Warto z wyprzedzeniem zarezerwować pobyt w Zakopanem, by przed samym wyjazdem nie popaść w nerwowe poszukiwania wolnych miejsc  zakwaterowania i spokojnie skupić się na planowaniu atrakcji. Zakopane w maju odwiedzamy przede wszystkim ze względu na pięknie położone ścieżki spacerowe i rowerowe, szlaki, które urzekną niesamowitymi widokami i tatrzańską przyrodą.
 

Propozycje na aktywny weekend majowy w Zakopanem

 

Jeśli lubisz spacerować, ale nie jesteś wytrawnym piechurem, wybierz mniej wymagające, ale przepiękne okolice Zakopanego, takie jak:

  • Morskie Oko,
  • Dolina Chochołowska,
  • Dolina Kościeliska,
  • Hala Gąsienicowa.

Nie spotkasz tu przewyższeń ani różnego rodzaju trudnych do pokonania odcinków, za to widoki będą prawdziwie bajeczne.

Jeśli lubisz wędrówki po górskich szlakach i dysponujesz odpowiednimi umiejętnościami, cenisz ciszę i spokojne kontemplowanie tatrzańskiej panoramy, wybierz mniej uczęszczane, bardziej wymagające trasy:

  • Czarny Staw pod Rysami – zielony szlak znad Morskiego Oka doprowadzi nas do wyższych partii Tatr, gdzie trafimy nad czarne (za sprawą żyjących tam sinic) wody górskiego jeziora, sporo zieleni i przepiękne formacje skalne, zachęcą do dalszej wędrówki w kierunku Mięguszowieckiej Przełęczy.
  • Szpiglasowy Wierch – dotrzemy tam przez urokliwą Dolinę Pięciu Stawów, pośród której wyjątkowe wrażenie robi Wielki Staw, najgłębsze jezioro tatrzańskie (80 m), przez Szpiglasową Przełęcz żółty szlak poprowadzi na Szpiglas z niesamowitymi widokami.
  • Dolina z Mnichem – niezbyt często odwiedzany przez wędrowców górski zakamarek, na który trafimy, idąc czerwoną trasą od Szpiglasowego Wierchu, wiodącą do Wrót Chałubińskiego.
  • Ciemniak – leży w zachodniej części Czerwonych Wierchów, szlak niezbyt trudny, pozwalający na docenienie pełni przyrodniczych walorów gór.

Zakopane weekend majowy pełen tradycyjnych góralskich przysmaków

Wizyta w stolicy polskich Tatr nie może obejść bez spaceru po Krupówkach. Ten najbardziej znany w Polsce deptak jest wspaniałym miejscem na spotkanie z góralską kuchnią. Regionalne przysmaki, których na co dzień nie doświadczą cepry, to np. żentyca uzyskiwana przy wyrobie oscypków i bundzu (słony ser z owczego mleka). Moskole, czyli tradycyjne placki ziemniaczane pieczone na blasze w piecu, są z pewnością warte spróbowania. Tak jak hałuski – gotowane we wrzątku kluseczki podawane z omastą lub serem, zrobione z tartych ziemniaków, mąki i jajek.

Weekend majowy w Zakopanem bez zjedzenia kwaśnicy nie będzie odpowiednio dopełniony. Ta pyszna, gęsta zupa z kwaśnej, kiszonej kapusty podawana z chlebem lub ziemniakami nigdzie nie smakuje lepiej. Mączna bryjka, drożdżowe bombolki to terminy, które koniecznie trzeba poznać i „rozszyfrować” po wizycie w regionalnych karczmach.
 

Majówka w Zakopanem – atrakcje dla całej rodziny

 

Jeśli nie lubimy długich spacerów, a chcemy w pełni zasmakować malowniczych górskich widoków, wybierzmy wjazd kolejką na Gubałówkę. Z jej szczytu rozpościera się widok na całe, położone w dolinie Zakopane. Majówka w tym mieście to doskonały powód, by wjechać na Kasprowy Wierch, który w tym okresie jest często ośnieżony.

Kuźnice, gdzie znajduje się dolna stacja kolejki na Kasprowy Wierch, mają dla turystów wspaniałą atrakcję, o której większość z nich nie wie. Jest to Zespół Dworsko-Pałacowy, w którym zapoznamy się z atmosferą dawnego Zakopanego z połowy XIX w. W zabytkowym Spichlerzu możemy obejrzeć wystawę poświęconą zasłużonej dla Zakopanego rodziny Zamoyskich. Wozownia to miejsce, gdzie zgromadzono kolekcję fauny tatrzańskiej, stworzoną przez zoologa i preparatora Antoniego Kocyana.
 

Zakopane weekend majowy – zwiedzanie historycznych atrakcji

 

Dla kochający niespieszne przechadzki wśród zabytkowych miejsc atrakcją będzie majówka w Zakopanem pod hasłem „Śladami stylu zakopiańskiego”. Poza przepięknymi zabytkami sztuki sakralnej (Sanktuarium na Jaszczurówce, Stary Kościół, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku) Zakopane pełne jest prawdziwych perełek  architektonicznych zbudowanych w niepowtarzalnym stylu, którego twórcą i gorącym orędownikiem był Stanisław Witkiewicz. Spacer ul. Kościeliską i ul. Kasprusie to spotkanie z dawnym Zakopanem. Willa „Koliba” ( tutaj mieści się Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza), Dom „Pod Jedlami”, Willa „Atma”, Willa „Harenda”, to tylko niektóre ze wspaniałych budynków, prezentujących słynny „styl zakopiański”.
 

Zakopane – majówka 2023 to doskonała miejscówka na zorganizowanie wypoczynku na świeżym powietrzu w górskiej scenerii, połączone z tradycyjnymi smakami i historycznymi rarytasami.

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami!

2019 © Copyright Roomserwis

Bezpieczny nocleg Covid free zone