cross out
+48 606 8888 22 napisz Facebook
<span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span> <span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span>
  Przyjazd
  Wyjazd
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Wybierz
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu

Święta Bożego Narodzenia w Zakopanem

Okres świąt Bożego Narodzenia pragniemy spędzać w gronie rodziny i przyjaciół. Kiedyś miejscem tradycyjnych spotkań był dom rodzinny, jednak coraz częściej chcemy cieszyć się tym wyjątkowym czasem w trakcie organizowanych wyjazdów.
 

Boże Narodzenie – Zakopane doskonale miejsce

 

Organizowanie świąt Bożego Narodzenia wymaga odpowiedniej oprawy i scenerii, a gdzie znajdziemy lepszą niż w górach? Czy można wymarzyć sobie wspanialsze święta? Magiczna atmosfera otulonego bielą Zakopanego, skrzącego się w blasku tysięcy świątecznych światełek na choinkach i ozdób, śnieg delikatnie skrzypiący pod butami. To prawdziwie bajkowy klimat i wspaniały czas spędzony w gronie najbliższych.

Boże Narodzenie w Zakopanem to gwarancja wyjątkowego nastroju świątecznego, mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Takie święta to nie tylko czas spędzany przy świątecznym stole pełnym tradycyjnych potraw, ale także korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu. Szusowanie na nartach, rodzinne spacery, zabawy na śniegu, który jest w tym okresie niemal pewny.

Święta Bożego Narodzenia w Zakopanem to okazja  dla wszystkich szukających spokoju i wyciszenia, relaksu po całym roku pełnym stresów i pośpiechu, ciepłych rodzinnych rozmów.
 

Jak zaplanować święta w Zakopanem?

 

Organizowanie świąt jest co roku dużym wyzwaniem. Wiele czasu i stresu zajmują przedświąteczne porządki w domu, gotowanie i krzątanina w kuchni podczas przygotowywania posiłków, dekoracje świąteczne, przyjęcie gości (czasami to całkiem spore grono). Wszystko to może generować niepotrzebne nerwy oraz niemały wysiłek. Dlatego doskonałym pomysłem są święta w górach. Zakopane to znakomite miejsce na ich spędzenie.

Każdy z nas, planując świąteczny wyjazd w góry, stara się wyszukać jak najlepsze miejsca noclegowe oraz wyjątkowe oferty. Warto zawczasu dokonać rezerwacji wybranego obiektu, w którym pragniemy spędzić święta.

Z okazji świąt wiele miejsc przygotowuje atrakcyjne pakiety świąteczne. Zakopane 2023 to pomysł na tegoroczne Boże Narodzenie – miejsce, gdzie każdy znajdzie propozycje na atrakcyjne spędzenie świąt. Goście mogą liczyć na komfortowy wypoczynek połączony z tradycyjną wieczerzą wigilijną, wyśmienite menu świąteczne oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji.
 

Wigilia w Zakopanem – niezapomniany czas

 

Święta Bożego Narodzenia w Zakopanem i na całym Podhalu są bardzo rodzinne i pełne życzliwego klimatu. Wspaniałym pomysłem będzie spędzenie tego wyjątkowego wieczoru w jednej z regionalnych karczm. Czeka tam niepowtarzalna atmosfera, tradycyjne zasiadanie do stołu przykrytego białym obrusem, gdzie czeka dodatkowe nakrycie dla zbłąkanego wędrowca, suto zastawiony stół, koniecznie z dwunastoma daniami. Wśród nich nie może zabraknąć zupy grzybowej i barszczu z kiszonych buraków z fasolą, pierogów z kapustą, kiszonej kapusty z grochem, słodkich klusek z makiem i miodem, kompotu z suszonych owoców oraz oczywiście ryb, najczęściej pstrągów i karpi. Łamanie się opłatkiem wg tutejszego zwyczaju zanurzanym w miodzie i szczere życzenia to zawsze wzruszający moment Wigilii. Światła pięknie ozdobionej, pachnącej żywicą choince (tradycyjna nazwa to drzewko) oraz wesoły ogień w kominku dają niesamowitą przyjemność. Dzień wigilijny jest uznawany za dzień lasu. Tradycja nakazuje powieszenie ściętego wierzchołka choinki przystrojonego bibułą, jabłkami, orzechami do góry nogami nad wigilijnym stołem lub w kącie. Taka podłaźniczka ma zapewnić dobrobyt i szczęście. Śpiewanie kolęd przy dźwiękach góralskiej kapeli dodaje wyjątkowości tej wieczerzy. Tradycją wigilii w Zakopanem jest rodzinne udanie się na pasterkę. Będąc w Zakopanem, warto wziąć udział w najsłynniejszej pasterce w Polsce, która ma miejsce w Sanktuarium na Krzeptówkach.
 

Święta w górach – Zakopane i tradycje związane z obchodzeniem świąt

 

Najbardziej kameralnie obchodzonym dniem w trakcie świąt jest Wigilia, kiedy, jak mawiają górale, „jaka Wigilia, taki cały rok”. Po pasterce rozpoczynają się mocno zakorzenione w tradycji góralskiej bożonarodzeniowe obchody. Zaczynają się tzw. „podłazy”, czyli zaloty polegające na odwiedzaniu przez kawalerów domów dziewcząt, które przypadły im do gustu. Śpiewają wtedy okolicznościowe przyśpiewki, obsypują domowników ziarnem oraz otrzymują od nich drobne przekąski.

Drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia, czyli w dzień św. Szczepana, rozpoczyna się czas kolędowania w domach, który upływa w niezwykle radosnej atmosferze. Ten dzień to również barwne korowody kolędników odwiedzających kolejno domy. Młodsi przychodzą z szopką, w której obowiązkowo są Dzieciątko Jezus, Maryja oraz św. Józef. Starsi chłopcy kolędują, przebierając się za turonia, śmierć, diabła i dziada. Wszyscy kolędnicy są symbolicznie obdarowywani przez gospodarzy.
 

Święta Bożego Narodzenia oferty świąteczne – Zakopane miejscem wyjątkowych atrakcji

 

Jedną z kuszących atrakcji świąt w Zakopanem, która przyciąga przyjezdnych, jest Jarmark Bożonarodzeniowy trwający od początku grudnia do początku stycznia, przy Placu Niepodległości. Spacer i zakupy pośród kramów z oryginalnymi produktami regionalnymi oraz ozdobami świątecznymi, grzane wino i kosztowanie tradycyjnych smakołyków, karuzela dla dzieci – to tylko niektóre punkty w programie jarmarku. Przewidziany jest także Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych.

Boże Narodzenie w Zakopanem nie ma sobie równych. Tylko tutaj doświadczysz niesamowitych atrakcji, dopełniających rodzinne święta w górach:

  • niezapomniany góralski kulig z pochodniami, zakończony ogniskiem pośród malowniczych gór, z przepysznymi tradycyjnymi smakołykami i herbatą „z prądem”,
  • szusowanie na nartach, jakie umożliwiają doskonale zorganizowane wyciągi narciarskie, sanki i spacery leśnymi duktami,
  • wyprawa na skuterach śnieżnych – niesamowita przygoda z dozą adrenaliny oraz przepiękne widoki niedostępne na co dzień,
  • przejażdżka kolejką na Gubałówkę i podziwianie panoramy „białego” Zakopanego,
  • wodny relaks w Aquaparku, termach czy regenerujące zabiegi w SPA.

Boże Narodzenie w Zakopanem to fantastyczny pomysł na spędzenie rodzinnych świąt, w miłej atmosferze oraz w przepięknej górskiej scenerii.

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami!

2019 © Copyright Roomserwis

Bezpieczny nocleg Covid free zone