cross out
+48 606 8888 22 napisz Facebook
<span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span> <span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span>
  Przyjazd
  Wyjazd
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Wybierz
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu

Święta Wielkanocne w Zakopanem

Czas Świąt Wielkanocnych to dla wielu gorączkowa krzątanina, godziny spędzone w kuchni na przygotowaniu potraw, godziny biesiady przy suto zastawionym stole. Czy można w inny sposób spędzić ten wyjątkowy czas? Oczywiście. Wybierając odpoczynek, relaks na świeżym powietrzu, cenne chwile w rodzinnym gronie pośród górskich krajobrazów w stolicy polskich Tatr z pewnością będą niezapomniane.
 

Święta Wielkanocne w Zakopanem

 

To, co przyciąga turystów do Zakopanego w okresie wielkanocnym, to pachnące wiosną świeże powietrze, cudowne krajobrazy, ciekawe, związane z tym okresem tradycje góralskie oraz moc atrakcji, które nie pozwalają na nudę. Tu możemy pozwolić sobie na bezstresowy odpoczynek, nie popadając w nerwowy wir przygotowań świątecznych. Spędzamy czas tylko w gronie najbliższych, dając im mnóstwo czasu i uwagi, jakiej brakuje na co dzień.

Kiedy już podejmiemy decyzję o tym, że Zakopane to wspaniałe miejsce na wielkanocne świętowanie, pamiętajmy, by wcześniej zarezerwować komfortowe noclegi w przestronnych i pięknie urządzonych apartamentach, najlepiej z przepięknym widokiem na Tatry lub Zakopane. Wielkanoc z wyżywieniem jest najwygodniejszą formą obchodzenia tego święta. Możemy również zdecydować się na korzystanie z bogatej oferty regionalnych restauracji i karczm, stawiających na typowo regionalne menu.
 

Zakopane – Wielkanoc 2023 zatopiona w zieleni

 

Będąc w Zakopanem, koniecznie trzeba odwiedzić słynącą z przepięknych widoków Dolinę Chochołowską. Absolutnie fantastycznie prezentuje się w okresie wiosennym, kiedy kwitną tu tysiące krokusów. W 2023 roku Wielkanoc obchodzimy na początku kwietnia, wtedy można się spodziewać cudownego fioletowo-żółtego dywanu pokrywającego dolinę. Wygodny dojazd do Doliny Chochołowskiej zapewniają busy odjeżdżające z Zakopanego. Trasa wędrówki rozpoczyna się w Siwej Polanie, gdzie możemy kupić bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego, na którego terenie znajduje się dolina. Jeśli mamy ochotę na przejażdżkę rowerową, to jest to jedno z dwóch miejsc w Tatrach, gdzie jest to dozwolone. To również jedyne miejsce, gdzie możemy zabrać psa na spacer. Trasa kończy się przy Schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej.

Drugim miejscem na wspaniały spacer jest Dolina Kościeliska, przez którą prowadzi zielony szlak o dł. 5,5 km. Wycieczkę rozpoczynamy w Kirach, które mają świetne połączenie komunikacyjne z Zakopanem. Na tutejszym parkingu możemy zostawić samochód i kupić bilet do TPN. Dolina urzeka pięknym krajobrazem oraz niesamowitą roślinnością. Wielkanoc w Zakopanem będzie fantastycznym przeżyciem w połączeniu z wędrówką po tych dwóch niesamowitych dolinach.
 

Święta wielkanocne w Zakopanem, doskonałą okazją do odkrycia wielkanocnych tradycji góralskich w Wielkim Tygodniu

 

Jeśli mamy możliwość, zorganizujmy wolne dni na nieco wcześniejszy pobyt poprzedzający Wielkanoc. Zakopane, tak jak całe Podhale, może poszczycić się ciekawymi obrzędami wielkanocnymi, dlatego warto się im przyjrzeć. Niedziela Palmowa to czas święcenia „bazicek”, czyli pięknie udekorowanych gałązek wierzbowych, pokrytych ”kotkami”. Wierzono, że chronią one przed klątwami, chorobami, nieszczęściami i są symbolem urodzaju i dobrobytu.

Wielki Czwartek to dzień, w którym przy dźwiękach drewnianych kołatek odbywa się egzekucja (bicie kijami i ciągnięcie przez wieś) Judasza, a dokładniej, przebranej za niego słomianej kukły.

Wielki Piątek, dzień śmierci Jezusa, był dniem, kiedy obawiano się czarownic i sił nieczystych. Całe rodziny chodziły o świcie nad rzekę, by podczas kąpieli oczyścić się ze zła. Do dzisiaj pozostał zwyczaj wykuwania trzech gwoździ przez kowali i umieszczanie ich we framudze kuźni. To symbol upamiętniający przybicie Chrystusa do krzyża.
 

Wielkanoc 2023 – Zakopane świąteczny czas

 

W Wielką Sobotę odbywa się tradycyjne święcenie jadła w jałowcowym koszyczku. Nie może w nim zabraknąć:

  • kiełbasy,
  • wędzonki,
  • jajek,
  • chrzanu,
  • chleba,
  • maślanego baranka,
  • soli,
  • oraz obowiązkowo pisanek.

Święci się także ogień i wodę.

Niedziela Wielkanocna jest bardzo uroczystym dniem. Procesje organizowane wokół kościołów, specjalna potrawa święcelina, przygotowana z poświęconych produktów, zalanych kwaśnym mlekiem, to początek właściwego świętowania.

Poniedziałek Wielkanocny to przede wszystkim śmigus-dyngus, podczas którego odbywa się powszechne polewanie wodą, najczęściej z wiader albo nawet wrzucanie do rzeki. Ci, którzy nie chcą być oblani, muszą wykupić się święconym jajkiem, ciastem czy wódką.

Wielkanoc w Zakopanem to niepowtarzalny czas. Wielu mieszkańców nizin dziwią niektóre góralskie zwyczaje wielkanocne. Dzięki spędzaniu świąt pośród górskich szczytów zdają sobie sprawę z piękna różnorodności.
 

Pakiet wielkanocny 2023 – Zakopane wspaniałe atrakcje czekające na gości

 

Zakopane jest pełne miejsc, które warto zobaczyć. Wiele hoteli i pensjonatów proponuje gościom, oprócz wyśmienitego menu świątecznego, dodatkowe atrakcje. Jest to np. malowanie pisanek, prelekcje na temat regionalnych zwyczajów wielkanocnych, ogniska i pieczenie kiełbasek, wycieczki śladami znanych artystów związanych z Zakopanem, wyprawa na Kalatówki, podczas której można obserwować zmagania śmiałków, startujących w Zawodach na Starym Sprzęcie Narciarskim o Wielkanocne Jajo.

Niektórzy goście starają się wykorzystać czas na śnieżne szusowanie, bo Wielkanoc w Zakopanem może zaskoczyć pogodą. W wyższych partiach Tatr spotkamy jeszcze pokrywę śnieżną.

Święta Wielkanocne w Zakopanem to doskonały pomysł na spędzenie czasu z rodziną. Tutaj można poczuć świąteczną atmosferę, znaleźć mnóstwo relaksującej aktywności w przepięknych plenerach.

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami!

2019 © Copyright Roomserwis

Bezpieczny nocleg Covid free zone