cross out
+48 606 8888 22 napisz Facebook
<span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span> <span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span>
  Przyjazd
  Wyjazd
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Wybierz
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu

Wyprawa z pupilem – gdzie z psem w góry?

Wędrówki górskimi szlakami, zdobywanie szczytów oraz podziwianie fantastycznych widoków to świetny sposób spędzania wolnego czasu. Wielu właścicieli czworonogów nie wyobraża sobie wyjazdu bez nich. Spacery po górach i poszukiwanie wspólnych tras będzie prawdziwą przyjemnością.
 

Góry z psem – jakie panują zasady?

 

Wybierając się z psem w góry, musimy pamiętać o zasadach obowiązujących dla wszystkich szlaków i parków krajobrazowych. Przede wszystkim psy zawsze powinny być na smyczy. Dodatkowo psy ras uznawanych za agresywne zawsze muszą mieć założony kaganiec. Właściciele psów są zobowiązani do sprzątania po swoich czworonogach. Złamanie obowiązujących zasad jest karane mandatem od 50 do 500 zł.

Zakaz wstępu z psami do niektórych parków narodowych argumentuje się tym, że zostawiają one zapachy obce dla zwierząt naturalnie zamieszkujących dany teren, co może wpłynąć na ich migrację. Ponadto psie odchody zawierają bakterie, pasożyty i wirusy groźne dla rodzimej dzikiej fauny.

Obecność psów i ich szczekanie płoszy zwierzynę, co jest szczególnie niewskazane w okresie godowym i rozrodczym.
 

Przyjazne polskie góry – gdzie jechać z psem?

 

Planujesz wyprawę górską w towarzystwie psa? Zastanów się, jakie pasmo górskie wybrać, żeby bez problemu wprowadzić ukochanego czworonoga.

Nie wszystkie rejony górskie są przyjazne psom. W niektórych możesz narazić się na kłopoty i nieprzyjemności, kiedy zostaniesz zawrócony z trasy. Możliwa jest również wysoka kara pieniężna.

Zatem jakie pasmo górskie wybrać, by wycieczka z psem w góry była doskonałą przygodą i przyjemnością dla pary wędrowców? Oto lista miejsc, gdzie z psem w polskie góry naprawdę warto się wybrać:

 • Beskidy,
 • Małe Pieniny,
 • Karkonosze,
 • Góry Izerskie,
 • Beskid Śląski i Żywiecki,
 • Góry Stołowe,
 • Góry Orlickie.

Gdzie z psem w góry – miejsca odpowiednie dla odwiedzających Tatry

 

Zakopane to jedno z najbardziej lubianych miejsc na wycieczki. Komfortowe apartamenty czekają na wszystkich spragnionych górskiego powietrza i spektakularnych widoków. Górskie szlaki przyciągają wyjątkowym pięknem i klimatem. Niestety przemierzanie ich z psem jest możliwe tylko w kilku miejscach. Chociaż na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego obowiązuje zakaz wprowadzania psów, znajdziemy w tym rejonie ciekawe miejsca, gdzie możemy wybrać się z psem w góry i wspaniale spędzić wspólnie czas.

Bardzo interesującą propozycją na wędrówkę z psem jest wyjątkowo malownicza Dolina Chochołowska. Trasa o długości ok. 10 km w jedną stronę nie jest zbyt wymagająca. Psy lubiące długie i spokojne spacery świetnie poradzą sobie na tym szlaku. Na pokonanie tej trasy warto zarezerwować sobie cały dzień. Wtedy pies ucieszy się z możliwości powąchania każdego zakątka i znajdzie czas na odpowiednio długi odpoczynek. Dobrze jest zaplanować wycieczkę we wcześniejszych godzinach, by spacer odbył się bez tłumów, oraz ze względu na łatwiejsze znalezienie miejsca na parkingu.

Kolejną ciekawą aktywnością z psem będzie wspinanie się na Gubałówkę. W korzystnych warunkach pogodowych na szczyt z czworonogiem możemy dostać się od kilku stron. Dla sprawnego i chętnego psa jest to świetna trasa. Możemy wybrać:

 • szlak niebieski – trasa wędrówki wiedzie wzdłuż kolejki,
 • szlak czarny – początek trasy na Polanie Szymoszkowej.

Kiedy pogoda nie dopisuje, można wjechać na szczyt kolejką. Pies powinien mieć wtedy założony kaganiec. Wjazd trwa ok. 3 minut. Bilet normalny w obie strony kosztuje 23 zł, a bilet dla psa 5 zł.

Wspaniała zalesiona Ścieżka pod Reglami wijąca się pośród wzniesień to miejsce idealnie nadające się na spacer z psem. Ważne jest, żeby trzymać się wyznaczonego szlaku i nie zbaczać z niego na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Około 4 km od centrum Zakopanego, w Kuźnicach położona jest Willa Księżówka, od której warto rozpocząć wędrówkę. Po minięciu Wielkiej Krokwi kończymy wycieczkę z ukochanym czworonogiem na Siwej Polanie. Zachwycająca panorama Zakopanego przyniesie ogromną satysfakcję, a czas spędzony z psem w górach będzie niezapomniany.
 

Jak przygotować się na wycieczkę w góry z psem?

 

Jeżeli Twój pupil uwielbia długie spacery i jest w dobrej kondycji, rozpocznij przygotowania. Niezbędne będą następujące akcesoria:

 • dobrze amortyzująca szarpnięcia smycz oraz dopasowane szelki,
 • pas biodrowy do zaczepienia smyczy,
 • fizjologiczny kaganiec, który pozwala na dyszenie oraz wygodne picie,
 • ochraniacze na łapy,
 • woda, składana miska, karma, smakowite przekąski oraz woreczki na odchody,
 • książeczka zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami,
 • apteczka z bandażami, gazami i preparatem antyseptycznym.
 

 Na co zwrócić uwagę podczas wędrówki z psem w góry?

 

Podczas wycieczki pamiętajmy o bacznym obserwowaniu czworonoga. Zdrowy i aktywny pies uwielbia się ruszać. Dostosujmy tempo marszu do jego kondycji i nie poganiajmy go. Kiedy pies zwalnia albo się pokłada, konieczny jest odpoczynek i napojenie. Objawy utykania wymagają przyjrzenia się łapom pupila. Nigdy nie spuszczajmy psa ze smyczy, by nie zgubił się i nie podążył za śladami zapachowymi dzikich zwierząt.
 

Dogtrekking – doskonała aktywność bez względu na to, w jakie góry z psem wyjeżdżamy

 

Wywodzi się ona z USA i polega na ścisłej współpracy opiekuna i psa, w trakcie której stają się jednym zespołem. Podczas marszu pupil jest wyposażony w wygodne szelki połączone z pasem biodrowym lub piersiowym opiekuna specjalną linką z amortyzatorem. Tak stworzony duet działa na zasadach psiego zaprzęgu, gdzie opiekun wydaje komendy, a pies ciągnie i tym samym pomaga w pokonywaniu trasy. To doskonały sposób na zacieśnianie więzi człowieka i ukochanego psa, szczególnie dla pasjonatów górskich wędrówek na sześć łap.

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami!

2019 © Copyright Roomserwis

Bezpieczny nocleg Covid free zone