cross out
+48 606 8888 22 napisz Facebook
<span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span> <span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span>
  Przyjazd
  Wyjazd
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Wybierz
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu

Zakopane – jeziora

Tatry zachwycają swoim pięknem o każdej porze roku. Te najwyższe polskie góry mają niesamowity klimat. Ich nieuchwytny i trudny do opisania urok zmieniający się od wschodu do zachodu słońca nieodmiennie zachwyca.

Jeśli jesteś miłośnikiem malowniczych krajobrazów i cenisz sobie bliskość natury, to Tatry stanowią gwarancję spędzenia niezapomnianych chwil.

Położone u podnóża Tatr Zakopane jest niepowtarzalnym miejscem, które będzie stanowiło dla Ciebie doskonałą bazę wypadową. Komfortowe apartamenty spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości, pozwolą na wypoczynek i regeneracje po dniach spędzonych na szlaku. Każdego dnia możesz z nich wyruszać w atrakcyjne miejsca górskiego regionu.
 

Zakopane – jeziora jedną z największych atrakcji

 

Na obszarze całych Tatr znajduje się 120 jezior, a większość z nich leży w Tatrach Wysokich. W większości powstały one w kotłach polodowcowych. Ze względu na ubogą faunę i florę zamieszkującą jeziora możemy podziwiać przezroczystą wodę w przepięknych odcieniach szafiru, szmaragdu i granatu. Jeziora górskie często nazywane są stawami.
 

Czarny Staw Gąsienicowy – jedno z najpiękniejszych jezior koło Zakopanego

 

Czarny Staw Gąsienicowy jest piątym co do wielkości jeziorem w Tatrach. Jego głębokość sięga 51 m, a powierzchnia to ponad 17 ha. Sinice, które porastają jezioro, nadają wodzie czarny kolor, stąd nazwa jeziora. Turyści chętnie odwiedzają to miejsce, ponieważ robi ono niesamowite wrażenie. Możecie tu podziwiać strzelistą formę Kościelca, a także szczyty, przez które prowadzi Szlak Orlej Perci. Kiedyś nad brzegiem jeziora funkcjonowało niewielki schronisko Józefa Sieczki. Na środku Czarnego Stawu Gąsienicowego znajduje się niewielka wysepka, a woda jest pełna pstrągów wprowadzonych sztucznie w 1881 roku.
 

Jak dojść nad Czarny Staw Gąsienicowy w Dolinie Gąsienicowej?

 

Zakopane opuszczamy, udając się do Kuźnic (około 50 minut marszu z centrum). Możemy skorzystać też z regularnie kursującego na tej trasie busa. Kamienista trasa najpierw prowadzi przez uroczą Dolinę Jaworzynki, a później schodzimy na żółty szlak prowadzący do Schroniska Murowaniec. Od schroniska pozostaje nam około 40 minut marszu oraz podejście 150 m do przepięknego Czarnego Stawu Gąsienicowego.
 

Czy Morskie Oko to najpiękniejsze jezioro koło Zakopanego?

 

Położone jest w Dolinie Rybiego Potoku. Dla turystów odwiedzających Zakopane jezioro to jest obowiązkowym punktem na mapie okolicznych atrakcji.

Wznoszące się ponad kilometr nad powierzchnię Morskiego Oka szczyty odbijają się w krystalicznie czystej wodzie. Możecie podziwiać tu Rysy, Mięguszowickie szczyty oraz iglicę Mnicha. To polodowcowe jezioro jest otoczone świerkowym borem, wśród którego można spotkać limby.

Morskie Oko dawniej nazywane było Rybim Stawem za sprawą żyjących w nim naturalnie pstrągów. Z jeziora położonego na wysokości 1393 m n.p.m. wypływa Rybi Potok, który dalej płynie przez Dolinę Białki. Zimą jezioro pokrywa gruba warstwa lodu (mająca nawet 1,5 m). W zimowej szacie jezioro i jego okolice prezentują się równie pięknie.

Nad Morskim Okiem znajduje się ciekawy drewniany budynek w architektonicznym stylu zakopiańskim. Mieści się w nim schronisko turystyczne.

jeziora koło Zakopanego
 

Jak możesz dostać się do Morskiego Oka?

 

Z Zakopanego udajemy się samochodem bądź busem do Palenicy Białczańskiej, gdzie jest początek szlaku. Po uiszczeniu opłaty za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego czeka nas prawie 8-kilometrowa trasa. Wędrówka wzdłuż Doliny Rybiego Potoku zajmie ponad 2 godziny.

Odwiedzenie Morskiego Oka to absolutny must have, kiedy odwiedzasz Zakopane. To jezioro ma prawdziwie magiczny klimat.
 

Czy warto odwiedzić Dolinę Pięciu Stawów?

 

Czy chcesz zobaczyć niesamowite widoki i jeziora? Zakopane jest miejscem, z którego warto wyruszyć, by nie przeoczyć żadnego ze spektakularnych widoków na panoramy pobliskich szczytów. Kosodrzewina i rzadko spotykane alpejskie rośliny okalające jeziora w Dolinie Pięciu Stawów nadają jej niesamowity charakter. Jest to jedna z najciekawszych dolin w Tatrach. Znajduje się tutaj 5 polodowcowych jezior:

  • Przedni Staw,
  • Mały Staw,
  • Wielki Staw,
  • Czarny Staw,
  • Zadni Staw.
 

Jakie jezioro w Dolinie Pięciu Stawów jest największe?

 

Jest nim Wielki Staw o powierzchni prawie 35 ha i głębokości ok. 80 m (jedno z 5 najgłębszych w Polsce). Jest doskonale widoczne z Orlej Perci oraz Szpiglasowej Przełęczy. Ze znajdującego się na wysokości 1665 m n.p.m. zbiornika ma swój początek potok Roztoka tworzący wodospad Wielka Siklawa (największy w Tatrach).
 

Jak dojść do Wielkiego Stawu w Dolinie?

 

Jak trafić nad to jezioro? W Zakopanem musimy wsiąść we własny samochód lub bus jadący do Morskiego Oka. Przystankiem końcowym będzie parking przy Łysej Polanie. Asfaltową trasą do Morskiego Oka idzie się około godziny. Za Wodogrzmotami Mickiewicza należy skręcić na zielony szlak prowadzący w górę. Pnąca się tam kamienista trasa wiedzie obok Siklawy, której źródło daje potok Roztoka wypływająca ze stawu. Przejście tego odcinka zajmuje ponad 2 godziny.
 

Czarny Staw pod Rysami wśród majestatycznych szczytów.

 

Położony powyżej Morskiego Oka Czarny Staw jest najdalej wysuniętym na południe stawem w kraju. Występujące w wodzie sinice oraz cień rzucany przez Rysy na taflę jeziora tworzy przezroczystą na 17 m czarną toń. Panuje tu chłód i surowe warunki.

Wygodna droga do Czarnego Stawu zaczyna się od schroniska nad Morskim Okiem. Trasa w obie strony zajmie ponad 1,5 godziny.
 

Smreczyński Staw – ciekawe jezioro koło Zakopanego

 

Dolina Kościeliska, w której leży Smreczyński Staw, jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w Tatrach. Jezioro położone jest trochę w ukryciu. Otaczają je wielkie świerki, które wraz z górskimi szczytami odbiją się w wodzie, dając niesamowitą lustrzaną projekcję. Nazwa stawu pochodzi od świerków, które górale nazywają smrekami. Głębokość tego bezodpływowego jeziora to jedynie 5 m.
 

Jaką drogą dotrzesz do Smreczyńskiego Stawu?

 

Dotarcie do doliny Kościeliskiej to części drogi do jeziora. Zakopane jest miastem, z którego często kursują busy lub prywatni przewoźnicy. Wjazd na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zabroniony. Trasa kończy się przed wejściem do Doliny. Po przejściu jej przed dotarciem do schroniska skręcamy na czarny szlak. Po drodze do jeziora zobaczymy młaki tatrzańskie, czyli trzęsawiska i błotniste łąki.

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami!

2019 © Copyright Roomserwis

Bezpieczny nocleg Covid free zone