cross out
+48 606 8888 22 napisz Facebook
<span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span> <span style=left: 120.04px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.909485);>Apartamenty i pokoje z aneksem w centr</span><span style=left: 447.8px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.927);>um </span><span style=left: 478.6px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif;>- </span><span style=left: 489px; top: 936.883px; font-size: 20px; font-family: sans-serif; transform: scaleX(0.894951);>Zakopane, Kościelisko, Apartamenty Lux</span>
  Przyjazd
  Wyjazd
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Wybierz
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu

Zakopane – wyciągi narciarskie

Zakopane przez cały rok jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla turystów. Kiedy nastaje zima, to urokliwe miasto staje się prawdziwym rajem dla miłośników sportów zimowych

Doskonale przygotowana infrastruktura miasta sprzyja przyjmowaniu licznych turystów. Zwolennicy wygodnych, standardowych lub luksusowych apartamentów na pewno znajdą dla siebie ciekawe oferty.
 

Co czeka w Zakopanem na pasjonatów białego szaleństwa?

 

Podczas ferii zimowych i weekendowych wyjazdów w polskie góry to miasto ma do zaoferowania liczne doskonale funkcjonujące ośrodki narciarskie. Składają się na nie ciekawe i zróżnicowane trasy i stoki narciarskie. Szybki i sprawny transport zapewniają różnego rodzaju wyciągi narciarskie. Zakopane oferuje ich następujące formy:

 • kolej linowa (kabinowa),
 • kolej linowo-terenowa,
 • kolej gondolowa,
 • wyciąg bezpodporowy,
 • wyciąg krzesełkowy,
 • wyciąg orczykowy,
 • wyciąg talerzykowy.

Zimowa stolica kraju jest fantastycznym miejscem dla narciarzy i snowboardzistów bez względu na wiek oraz umiejętności.
 

Polana Szymoszkowa – jedna z najpopularniejszych stacji narciarskich w Zakopanem

 

To miejsce, z którego możecie podziwiać piękną panoramę Tatr. Do dyspozycji macie dwa wyciągi narciarskie. Zakopane to miejsce, gdzie działa wyciąg krzesełkowy zaprojektowany przez Jana Kulczyckiego – światowej klasy inżyniera. Umożliwia wjazd na liczącą sobie ok. 400 m trasę od połowy stoku, co jest doskonałą opcją dla mniej zaawansowanych narciarzy.

Na mogących pochwalić się większymi umiejętnościami czeka większa kolej z sześcioosobowymi krzesełkami dysponująca ochroną przed opadami deszczu i śniegu. Możecie dojechać nią na Gubałówkę – wjazd zajmuje 6 minut. Trasa zjazdowa ma ponad 1300 m, a różnica wzniesień to 280 m i jest początkowo trudna. Stoki są dobrze naśnieżane i oświetlone.
 

Co znajdziemy w ośrodku narciarskim Polana Szymoszkowa?

 

Kids Park Szymoszkowa oferuje naukę jazdy na nartach i snowboardzie poprzez zabawę dla najmłodszych i prawdziwie łagodne stoki. W Zakopanem możemy doskonale spędzić czas z maluchami, korzystając z takich miejsc, a przy tym mając je ciągle na oku.

Polana to również miejsce z wypożyczalnią i naprawą sprzętu narciarskiego oraz restauracjami z regionalną kuchnią.
 

Nosal – łagodne stoki w Zakopanem dla całej rodziny

 

Działają tu 4 wyciągi orczykowe oraz jeden wyciąg krzesełkowy o długości 600 m, którym możemy wjechać na jedną z najtrudniejszych tras zjazdowych. Na terenie kompleksu dostępne są zielone trasy „ośle łączki”, gdzie możecie uczyć się sztuki zjeżdżania od podstaw. Każdy członek rodziny znajdzie dla siebie odpowiedni stok posiadający system naśnieżania. Szkoła narciarska i snowboardowa Strama, Karczma Nosal i wypożyczalnia dopełniają ofertę ośrodka.
 

Zakopane trasy narciarskie
 

Harenda – wyciągi narciarskie Zakopane

 

Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda znajduje się na zakopiańskim osiedlu Harenda. Dysponuje 6 trasami zjazdowymi, które znacznie różnią się od siebie poziomami trudności. Jeżeli wyjechałeś do Zakopanego z rodziną lub grupą znajomych, to tutaj każdy znajdzie dla siebie odpowiednie i dające satysfakcję i dobrą zabawę trasy narciarskie. Najłatwiejsza z nich ma 100 m, a najtrudniejsza to ponad 900 m mocnego szusowania. Różnica wzniesień to 197 m.
 

Kolej krzesełkowa 4-osobowa, krzesełka z kanapą i orczyk to działające tu typy wyciągów narciarskich. Zakopane to wspaniałe miejsce, które oferuje również inne formy sportów zimowych. W Harendzie znajdziesz trasę biegową, liczącą 4000 m trasę skiturową oraz lodowisko.

Po skończonej jeździe warto wstąpić do Karczmy Harenda lub Szałasu u Curusia, gdzie możecie odpocząć i spróbować przepysznego regionalnego jadła.
 

Gubałówka – łatwa nartostrada

 

W Zakopanem trasy narciarskie są liczne i zróżnicowane pod względem poziomu trudności. Z Gubałówki rozciąga się piękny widok na panoramę zimowej stolicy Polski. Na południowym zboczu góry usytuowany jest ośrodek narciarski. Trasa Górna to najstarsza, bo ponad stuletnia, trasa narciarska w kraju.

Na szczyt możecie wjechać koleją linowo-terenową Gubałówka. Trasa zjazdowa jest średnio trudna – ma długość 1388 m, a różnica wzniesień to prawie 300 m. Do łatwych tras dla początkujących, które nie są naśnieżane, należy:

 • Górna Polana Gubałówki – o długości 200 m, wyciąg talerzykowy,
 • Północna Gubałówka – o długości 230 m, wyciąg orczykowy,
 • U Bacy – o długości 250 m, wyciąg orczykowy (teleskopowy).
 

Co znajdziemy na Gubałówce oprócz propozycji dla narciarzy?

 

Na Polanie Gubałówki, gdzie kursuje wyciąg orczykowy, ciekawe miejsce znajdą dla siebie miłośnicy jednej deski. To trasa snowboardowa halfpipe. Wymiary tej rynny snowboardowej to:

 • 100 m długości,
 • 13 m szerokości,
 • 2,2 m wysokości ścian,
 • 16% nachylenia.
 

Kasprowy Wierch – najwyżej leżący ośrodek narciarski w Polsce

 

Jest położony na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ze względu na specyficzne umiejscowienie trasy nie są oświetlane i sztucznie naśnieżane. Tylko niektóre są w części ratrakowane.

Jeśli chcecie przejechać na tym wzniesieniu niesamowite, malownicze i trudne trasy o łącznej długości ponad 14 km z homologacją FIS, skorzystajcie z Kolei Linowej Kasprowy Wierch. Kursuje ona co 10 minut, a czas jazdy to 20 minut i dodatkowy bonus w postaci niesamowitych widoków podczas wjeżdżania na wysokość 1959 m n.p.m.
 

Na Kasprowym Wierchu znajdują się dwie czarne trudne trasy: Gąsienicowa i Goryczkowa. Wyciąg goryczkowy prowadzi na trasę Kasprowy–Dolina Goryczkowa–Kuźnice i ma długość około 5 km, a także na nartostradę z Doliny Goryczkowej do Kuźnic odpowiednią dla tych, którzy nie są jeszcze wytrawnymi narciarzami.
 

Drugim czteroosobowym krzesełkowym wyciągiem dojedziecie do liczącej 9700 m trasy zjazdowej prowadzącej z Kasprowego przez Halę Gąsienicową do Kuźnic. Tylko doskonali i doświadczeni narciarze i snowboardziści powinni z niej korzystać.

Kasprowy Wierch to jedyne w Polsce miejsce przypominające alpejskie stoki Szwajcarii i Austrii. Warto wjechać na jego szczyt, by podziwiać fantastyczne widoki i potęgę natury.
 

Gdzie jeszcze w Zakopanem mogą szusować początkujący?

 

Trasy zjazdowe i wspaniale utrzymane stoki oraz bogata infrastruktura, która cechuje zakopiańskie ośrodki narciarskie, z pewnością skłania do wyboru tego miejsca na czas zimowego wyjazdu.

Jakie są miejsca dla narciarzy, które jeszcze proponuje Zakopane? Wyciąg orczykowy o długości 400 m znajdujący się w Suchym Żlebie dedykowany jest głównie dla mniej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów, którzy chcą spędzić aktywnie czas na Kalatówkach.
 

Podobnie wyciąg narciarski Gigant pod Wielką Krokwią i kompleks narciarski Budzowski Wierch w sercu zakopiańskich Krzeptówek są przygotowane dla początkujących.

Duży wybór tras narciarskich w Zakopanem pozwala na dostarczanie wielu niezapomnianych emocji, unikając przy tym monotonii.

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami!

2019 © Copyright Roomserwis

Bezpieczny nocleg Covid free zone